Počasí Kuba

  • Kompletní informace o destinaci
  • Počasí na Kubě
  • Měna a platby na Kubě
  • Informace o destinaci Varadero a Cayo Santa Maria

Počasí a teploty na Kubě

Kuba leží v tropickém pásu, a téměř po celý rok zde panuje velmi příjemné klima, které je z velké části ovlivňováno pasáty a také Golfským proudem. Rozlišují se zde pouze dvě roční období - a těmi jsou období horka a sucha, které trvá od konce dubna do začátku října a období dešťů trvající od konce října do začátku dubna. Ani v tento čas to však není nic nepříjemného - nejvydatnější deště bývají jen na konci října, v listopadu a dubnu. Obvykle jsou to však jen přeháňky, po kterých se vždy vyjasní. Průměrné teploty se pohybují v rozmezí od 24°C do 26°C, teplota vody zřídka kdy klesne pod 23°C.

Dlouhodobým zkoumáním se prokázalo, že východní Kuba je o něco teplejší než západní Kuba. Během období sucha napadne jen přibližně 280 - 320 mm srážek, avšak v období dešťů je tato hodnota trojnásobná - asi 1000 - 1100 mm srážek. V průměru spadne až 1300 - 1500 mm srážek za rok. Na Kubě však v období dešťů nenarazíte jen na průtrže mračen - objevují se zde i menší hurikány, které postihují především Havanu a Pinar del Río. Rychlost větru bývá i více než 230 kilometrů v hodině, obvykle je vítr doprovázen i vydatnám deštěm.

TIP: Skvělé hotely na Kubě: Podívejte se na recenze hotelů na adrese: cestolino.cz/recenze/hotely/

Na Kubě panuje velmi vysoká vlhkost, proto je vhodné zabalit si na cestu lehké a hlavně prodyšné oblečení, nejlépe z přírodních materiálů. Kuba je však velmi konzervativní stát, proto bychom měli dávat pozor i na délku kalhot či přiléhavost šatů, pokud nechceme mít problémy s místí policií. Na veřejných místech, v kostelích ale i v muzeích, je velmi přísně monitorováno jakékoliv pohoršování ostatních či dokonce pobuřování. Platí zde také naprostý zákaz obnažování se na plážích.

Kuba je překrásným místem pro pohodovou a ničím nerušenou dovolenou plnou slunečních paprsků, překrásného azurového nebe a modrozeleného moře.

Copyright © 2014 kuba-online.cz, všechna práva vyhrazena.