Informace pro turisty

  • Kompletní informace o destinaci
  • Počasí na Kubě
  • Měna a platby na Kubě
  • Informace o destinaci Varadero a Cayo Santa Maria

Cestovní doklady a víza

Cestovní pas musí být platný alespoň po dobu pobytu na Kubě, cestující z České Republiky zde nemají i přes špatné vztahy mezi ČR a Kubou žádná omezení. Dále je nutno vyplnit vstupní formulář. Obdobou víza je zde takzvaná turistická karta, kterou Vám vystaví na počkání na ambasádě, její cena je 630 Kč. Dále je nutné uhradit ještě letištní taxu ve výši 25 CUC, a to při odletu ze země.

Ubytování

Ubytování na Kubě je poměrně drahé, a to i na naše poměry. Přestože se udělování hvězdiček řídí evropskými standardy, bývá jejich počet obvykle poněkud nadsazený, zejména u neřetězcových hotelů. Velmi oblíbenou variantou je i ubytování v apartmánech. Ceny za nejobyčejnější ubytování, tedy apartmán či hotel s jednou hvězdou, ceny se pohybují přibližně okolo 50 USD. U luxusnějších hotelů se čtyřmi a více hvězdami je to okolo 200 USD za noc. Ceny mohou různit v závislosti na ročním období. Stravování je obvykle formou polopenze či all inclusive.

Cestování

Na Kubě je možné cestovat různými způsoby, jedním z nich je například autobus, na Kubě se jim říká camellos či guaguas. Jedná se však o velmi adrenalinovou dopravu - je to časově velmi náročné, autobusy mívají velká zpoždění a i poruchy zde nejsou nic neobvyklého.

Dále je možno cestovat vlakem, železnice totiž spojuje všechna důležitá města na Kubě. Vede od Pinar de Rio přes Havanu až do východního Guantanáma a úroveň dopravy se dělí do čtyř kategorií: rychlíky, osobní vlaky první třídy, osobní vlaky druhé třídy a takzvané "lechero", místním názvem "courák". Pro turisty je však cesta tímto typem dopravy výrazně nedoporučována. Nejbezpečnější volbou však zůstává letecká doprava nebo zapůjčení automobilu. Je nutné však složit kauci ve výši 200 USD. další možností je taxi - kilometr vychází v přepočtu asi na 1 USD.

Copyright © 2014 kuba-online.cz, všechna práva vyhrazena.